Search
پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰
  • :
  • :

تفاوت شیوه نگرش

 

باز هم اشک و آه و افسوس. باز هم شکست سهم ما از اشتباهات خودمان!

وقتی موفقیت در دستان پرتوان خودمان است اما می خواهیم آن را از سوت داور طلب کنیم. وقتی پنج بازیکن ما می ایستند و به داور اعتراض می کنند و توپی را که در تملکشان است از دست می دهند تا بازیکن ژاپنی که به زمین خورده بدون هیچ طلبی از داور، خیلی سریع برخیزد و امیدوارانه تا آخرین لحظه بدود و به توپ برسد و گلی برای تیمش بسازد که ما را به کلی ویران کند.

صحنه نادری که کمتر در دنیای فوتبال دیده شده بود. صحنه ای عجیب که به وضوح تفاوت شیوه تفکر و رفتاری ژاپنی و ایرانی را به تصویر می کشد. مایی که قدرت خود را به اندازه کافی باور نداریم رها می کنیم و به دنبال عوامل بیرونی برای موفقیت هایمان می گردیم و ژاپنی که از هیچ برای خودش موقعیت می سازد. ایرانی که بیشترین سرمایه های فکری، انسانی، طبیعی را دارد اما متاسفانه باید در بسیاری از عرصه در مقابل پشتکار و تلاش و باور ژاپنی سر تعظیم فرود آورد.

قبول کنیم که باختیم بد هم باختیم و این صحنه را تا ابد فراموش نکنیم. صحنه ای که به ما درسهای زیادی می آموزد . درسی که به ما یاد می دهد برای رسیدن به پیروزی، پش از هر حریفی باید بزرگترین حریف درونمان را کنار بزنیم و آن حریف چیزی نیست جز بهانه هایمان!

 

نویسنده: صالح آروندی
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *